האם לקחת סיור בקולוסיאום או לראות עצמאית?

הוא נחשב לאחד משבעת פלאי עולם וגם אטרקציה תיירותית בולטת מאד ברומא.  ברוכים הבאים לקולוסיאום (Colosseum) שבניתיו החלה בשנת 70 לספירה הכול כך רחוקה.

לאורך השנים עבר הקולוסיאום לא מעט שינויים, הוא נהרס ברעידות אדמה ואפילו חווה שוד עתיקות. אך מאז ולתמיד היווה סמלה של העיר רומא, ובייחוד סמלה של הקיסרות הרומית עצמה.

כיום מושך אליו הקולוסיאום המוני מבקרים, הרואים בביקור בו הזדמנות לחוות מקרוב היסטוריה עתיקת יומין וגם ללמוד על העיר רומא, כמו גם על התרבות המקומית הקדומה.

בין אם בחרתם לצאת לרומא ולעצור בקולוסיאום במסגרת חופשה משפחתית עם הילדים ובין אם אתם עושים את זה כזוג או אולי כיחידים, תוכלו לבקר בקולוסיאום באופן עצמאי, או לעשות זאת במסגרת סיור מודרך, המוצע כיום על ידי מספר חברות.

כך או כך, תוכלו להגיע אל הקוסוליאום באמצעות כמה פתרונות תחבורה נוחים ויעילים בעיר, ביניהם המטרו (קו B – "Colosseo"), חשמלית – קו 3, או אוטובוס עם הקווים 75/81/673/175/204.

האם לקחת סיור בקולוסיאום או לראות אותו עצמאית? אם אתם מתלבטים באיזו אפשרות לבחור, כדאי לכם לקרוא את הפוסט הבא.

לסייר עצמאית בקולוסיאום

תוכלו לבקר בקולוסיאום באופן עצמאי, להתרשם מגודלו העצום ולחוות את האווירה הייחודית שבו מקרוב. הכניסה אל הקולוסיאום למבקרים עצמאית עולה 16 אירו למבוגר, 2 אירו לצעירים בגילאי 18-25 ולילדים עד גיל 18 – הכניסה חופשית, ללא עלות. את כרטיסי הכניסה אל הקולוסיאום תוכלו לרכוש באתר הרשמי של הקולוסיאום או באתרים אחרים, ייעודיים. אם החלטתם ממש ברגע האחרון, בדקה ה-90, לבקר שם, יהיו זמינים לכם כרטיסים של הרגע האחרון, אם כי העלות שלהם תהיה יקרה יותר. אפשרות נוספת היא כרטיסי דילוג על התור (קריטי בשיא עונת התיירות, אז נוהרים אל המקום המונים והתורים עשויים להיות ארוכים).

הקולוסיאום, רומא
סיור בקולוסיאום

סיורים מודרכים - האפשרויות השונות

אם עשיתם את כל הדרך עד איטליה, עצרתם ברומא למספר ימים והחלטתם לשלב גם ביקור באתרים עתיקים, מומלץ לכם להזמין את אחד מהסיורים, המפגישים אתכם עם אחת הנקודות ההיסטוריות היותר מרתקות בעיר, הקולוסיאום.

סיור בקולוסיאום במסגרת מסודרת, ולא עצמאית, יאפשר לכם לספוג עוד יותר מהאווירה אך בעיקר ללמוד מהמומחים לנושא. סיורים מודרכים בקולוסיאום נמשכים בין שעתיים לשלוש והם כוללים ביקור גם הן בחלקים המקוריים של הקולוסיאום והן בחלקים המשוחזרים שלו. ישנן עצירות בכמה נקודות מרתקות שתיירים רבים מפספסים (כאלה הבוחרים לבקר במקום באופן עצמאי), נקודות שהן קסם של ממש וסוד אמיתי.

יש סוגים שונים של סיורים במקום, כשכל אחד מהם מתמקד באזור אחר, או בכמה אזורים:

ישנו סיור לקולוסיאום תחתית (Colosseum Underground) שיוצא מהכניסה הראשית של המקום וממשיך אל המפלס התחתון, היכן שנלחמו הגלדיאטורים, יש סיור מודרך, הכולל את קומת הארנה ומעבירים אותו מדריכים מקצועיים, יש כרטיסי VIP, הכוללים סיור מודרך בוותיקן וגם סיור מודרך בקולוסיאום וגם אפשרות לרכוש כרטיס משולב, הכולל אף ביקור בפארק ארכיאולוגי. אם אתם מתעניינים באתרים נוספים קרובים, הזמנת סיור מודרך בקולוסיאום, של קבוצה קטנה עד 10 אנשים, בהחלט יכול להתאים לכם והוא משלב ביקור בגבעת פלטין ובפורום הרומי. ואם אתם מעוניינים בסיור קצת אחר, סיור לילה מודרך בקולוסיאום, המתחיל מרדת החמה וממשיך אל תוך הלילה, הוא חוויה נפלאה שאסור לפספס.

חשוב לדעת

מרבית התיירים מגיעים לרומא כדי לעצור באתרים עתיקים מוכרים, הכוללים, כמובן, גם את הקולוסיאום. כדי להוזיל עלויות וליהנות מכל השפע שמציעה לכם העיר היפה, תוכלו לרכוש את כרטיס התיירים של רומא, המשלב עצירות בכמה מוקדים שונים בעיר, ולא רק בקולוסיאום. כרטיס התיירים המיוחד הזה הוא הכרטיס האולטימטיבי לכל מבקר בעיר, והוא יאפשר לכם מפגש עם האטרקציות היותר מעניינות בעיר: מוזיאון הוותיקן, בזיליקת פטרוס הקדוש, הפנתיאון ועוד. עצירות אלו אפשרויות במסגרת סיורים מודרכים עם מדריכים מקצועיים ומנוסים או עם מערכת שמע מיוחדת, הכוללת הסברים על היעד.

שאלות ותשובות בנוגע לסיורים בקולוסיאום

הקולוסיאום הוא אחת האטרקציות הפופולאריות ביותר בעיר ולאורך כל השנה מגיעים אליו תיירים מכל העולם, כולל ישראלים. בשיא עונת התיירות, בחודשי הקיץ, מומלץ לדאוג להזמין סיור מראש, ומוטב אף כמה חודשים לפני ההגעה.

מכיוון שמדובר ביעד תיירותי פופולארי מאד ברומא, כדאי להתכוונן על סיור בשעות הבוקר, ומוקדם ככל שניתן. אז האתר פחות עמוס במבקרים ואפשר להתרשם ממנו כהלכה ללא לחצים מיותרים. זמן טוב מומלץ נוסף הוא בסמוך לשקיעה (שמוסיפה לא מעט לאווירה כולה).

כן, הסיורים מתאימים לכל הגילאים והכניסה לילדים עד גיל 18 היא אפילו בחינם. קחו בחשבון שסיורים אלה אינם בשפה העברית, כך שאם הילדים אינם דוברי שפות אחרות, תצטרכו אתם לשמש כמתורגמים.

מחיר הסיור נקבע בהתאם למשך הסיור ואופיו וגם האם הוא חלק מכרטיס משולב או לא. טווח המחירים הוא רחב.

Powered by GetYourGuide

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בקולוסיאום מתחילה כאן