הקולוסיאום ברומא – כל מה שצריך לדעת

הקולוסיאום ברומא
כל מה שצריך לדעת לקראת הביקור בפעם הראשונה

כאשר מגיעים לרומא מבינים את העוצמה של העיר, רומא היא אחת הערים ההיסטוריות החשובות עם עבר עשיר באירועים משמעותיים, כיום בעת ביקור ברומא ניתן להרגיש את השילוב המדהים בין הישן לחדש בין מודרני לעתיק.

רומא היא עיר תוססת עם מסעדות מעולות וכמובן הפיצה המפורסמת, יש לה חיי לילה תוססים ואינספור אטרקציות מלהיבות, אם זאת כנראה שיש כמה מקומות בעיר שאם לא ראיתם אותם זה כמו שלא הייתם ברומא, אחד המקומות האלה זהו הקוליסאום.

סיור מודרך בקולוסיאום, הפורום הרומי והגבעת פאלאטין

כולל הטבות משתלמות במיוחד!

סיור מודרך בקוליסאום הרומאי

חווית היסטוריה יוצאת מן הכלל + הטבות

עם אקשן קרבות וקהל נלהב במיוחד הקולוסיאום הוא אמפיתיאטרון אשר נבנה ברומא תחת הקיסרים הפלאביים של האימפריה הרומית, הוא בנוי מאבן בצורה אליפטית והוא בנוי לגובה של ארבעה קומות, בימים הגדולים הקוליסאום יכול היה  להכיל חמישים אלף צופים נלהבים אשר צפו בקרבות גלדיאטורים.

אחד הדברים הטובים ביותר לעשות לפני ביקור בקולוסיאום הוא ללמוד עליו יותר, ההיסטוריה של רומא היא מרתקת והסיפור ההיסטורי של הקוליסאום מעניין מאוד, בעיקר אם אתם מגיעים למקום פעם ראשונה כדאי להתכונן לביקור מראש כדאי שתוכלו להוציא את המקסימום מהחוויה.

קצת על ההיסטוריה של הקולוסיאום ברומא

הקולוסיאום הוא אמפיתיאטרון אייקוני ברומא, זהו האמפיתיאטרון העתיק והגדול ביותר שנבנה אי פעם בעולם כולו,  ועדיין הוא האמפיתיאטרון העומד הגדול ביותר בעולם עד עצם היום הזה, הבנייה של הקולוסיאום התחילה תחת הקיסר אספסיאנוס בשנת שישים ותשע לספירה, בשנת שבעים ושתיים הבנייה הושלמה.

המקום בו נבחר להקים את המבנה היה אזור שטוח בין גבעת קליאן ופלטין, שם עבר גם נחל והייתה ביצה, הקולוסיאום בנוי מאבן גיר, טוף ובטון בצבע לבן, הוא נבנה במטרה להכיל כמה שיותר אנשים בתקופת השיא של המקום הוא הכיל יותר משמונים אלף בני אדם יחדיו.

זה היה המקום להציג לראווה תחרויות של גלדיאטורים כמו הספורט המקביל לכדורגל בימינו לפחות מבחינת הפופולריות שלו, הקוליסאום שימש גם להצגות ציבוריות, הרומאים באותה תקופה אהבו מאוד הצגות הממחישות את העוצמה שלהם ואת החולשה של האויב, כמו כן המקום שימש גם להוצאות להורג ועוד.

 

בתחילת ימי הביניים המתחם הפסיק לשמש למטרות בילוי והוא הפך להיות מקום מגורים היו בו בתי מלאכה, מקדש, מחצבה ועוד, בשנת אלפיים ואחת עשרה הקוליסאום עבר שיפוץ ושיחזור בעלויות של עשרים וחמישה מיליון יורו  ובשנת אלפיים ושבע עשרה העבודות הסתיימו. 

סיור ליל מודרך בקולוסיאום מתחת לאדמה ובארנה

כולל הטבות משתלמות במיוחד!

כרטיס לקולוסיאום והפורום הרומי עם סרטון מולטימדיה

כולל הטבות משתלמות במיוחד!

למה לצפות בביקור בקולוסיאום ברומא

אם אתה מתכננים טיול לרומא, אתם לא יכולים להרשות לעצמכם לעזוב את העיר בלי לבקר בקולוסיאום, המבנה העתיק מאוד מרשים ביותר ועדיין מושך אליו המון תיירים מכל רחבי העולם, על אף שאין יותר קרבות גלדיאטורים, יותר משבעה מיליון מבקרים מבקרים בקוליסאום מדי שנה.

זאת גם הסיבה שמומלץ להתכונן לביקור במקום מראש בעיקר אם אתם מגיעים פעם ראשונה לרומא ופחות יודעים איך להתמצא ברחבי העיר, הקוליסאום ברומא הוא אחד המבנים המרשימים ביותר שתראו עם אדריכלות שמקדימה את זמנה כאשר עד היום שבונים איצטדיונים נעזרים באותה אדריכלות פורצת דרך לזמנה.

סגנון הבנייה הרומי התאפיין במבנים בעלי סימטריה ודיוק מדהים, כאשר הם בנו מבנים מרשימים הם בנו באזור הכי מרכזי והתגאו מאוד בתוצאה הסופית, כיום בעת ביקור במקום אתם יכולים להתרשם מקרוב מהמבנה האדיר, בעיקר מאז השחזור שנערך לאחרונה תוכלו לראות את המקום בשיאו.

כרטיס הכניסה כולל גם ביקור בפורום הרומי וגבעת פלטין, האתרים ההיסטוריים החשובים המתויירים ביותר ברומא, בהחלט יום מעניין ברומא עם אתרים מרכזיים, בהמשך המאמר נעזור לכם לתכנן את היום שלכם בצורה היעילה ביותר, מבחינת כרטיסים שעות פתיחה ועוד.

כל מה שצריך לדעת לפני ביקור בקוליסאום ברומא

דיברנו על כך שהקוליסיאום ברומא זהו אחד האתרים המתויירים ביותר בעיר מיליוני מבקרים מדי שנה, זאת גם הסיבה שכדאי להתכונן לביקור במקום מראש כי כמוכם יהיו עוד המון מבקרים באותו היום מה שיכול לגרום לעומסים.

את הכרטיסים לקולוסיאום ברומא מומלץ לקנות באינטרנט יש לכך כמה יתרונות בולטים, דבר ראשון אתם תמצאו את המחירים המשתלמים ביותר, יתרון נוסף ומשמעותי מאוד זאת האפשרות שלכם לדלג על התור בכניסה, הקוליסאום זהו אתר שתמיד תמצאו בו מבקרים בכל שעות היום ולאורך כל השנה.

האפשרות של דילוג על התור מקנה לכם את הזכות להיכנס בלי להתעכב בתורים הארוכים אשר יכולים להימשך אפילו עד שעה המתנה, המחיר של כרטיס כניסה לקולוסיאום בקנייה באינטרנט הוא שמונים ושבעה שקלים והוא כולל, גישה מועדפת לקולוסיאום, הפורום הרומי וגבעת הפלטין, חוברת להורדה עם עובדות וטיפים שימושיים.

לאחר הרכישה אתם מקבלים את הכרטיסים ישירות לטלפון הנייד שלכם, הכרטיסים לתאריך מסוים שבחרתם הם לא לפי שעה ואתם יכולים להיכנס באותו יום בכל זמן שהמקום פתוח, כמו כן יש לכם את האפשרות לבטל את הכרטיסים עד עשרים וארבע שעות לפני מועד הביקור שלכם

שעות הפתיחה של הקולוסיאום הם כל יום החל משמונה וחצי בבוקר עד חמש אחר הצהריים, אך מומלץ להתעדכן לפני הביקור שלכם מפני שיכולים להיות שינויים בשעות הפתיחה, ניתן להיכנס למקום עד שעה לפני הסגירה שלו. 

מומלץ לתכנן את היום שלכם בצורה כזו שתספיקו לראות הכל, לכן מומלץ להתחיל את היום שלכם בפורום הרומי, משם להמשיך אל גבעת פלטין שנמצאת ממש סמוך לקוליסאום שם כדאי לסיים את הסיור שלכם באותו היום, 

מומלץ להשתמש במסלולים שמגיעים יחד עם החוברת שהורדתם אתם יכולים למצוא שם מגוון מסלולים החל מחצי שעה עד שעתיים וחצי של מסלולים אשר לוקחים אתכם בין האטרקציות השונות.

ביקור בקוליסאום ברומא בהחלט מתאים גם לילדים ואם אתם מתכננים להגיע איתם לחופשה ברומא בהחלט כדאי לעשות לבקר איתם במקום, אזור הרחבה של הקוליסאום הוא תוסס במיוחד עם אינספור תיירים ודוכני מזכרות באווירה מדהימה ומלאת חיים, שימו לב זהו גם אזור אשר ידוע בכייסים שמסתובבים בו פשוט מומלץ לפתוח את העיניים.

ניתן להגיע בקלות באמצעות תחבורה ציבורית מכל רחבי העיר ויש גם עוד המון מה לראות ולעשות באזור, אז אם אתם מתכננים להגיע לרומא אל תוותרו על ביקור בקוליסאום זהו אחד המקומות היפים שנחשבים לחובה.

סיור ליל מודרך בקולוסיאום מתחת לאדמה ובארנה

כולל הטבות משתלמות במיוחד!

סיור מודרך בקולוסיאום, הפורום הרומי והגבעת פאלאטין

כולל הטבות משתלמות במיוחד!

כרטיס לקולוסיאום והפורום הרומי עם סרטון מולטימדיה

כולל הטבות משתלמות במיוחד!

סיור מודרך בקוליסאום הרומאי

חווית היסטוריה יוצאת מן הכלל + הטבות

מה צריך לדעת לפני שמבקרים בקוליסאום לראשונה? האם צריך לקנות כרטיסים מראש? כל מה שחשוב לשאול על ביקור בקוליסאום

הקולוסיאום ברומא זהו אחד מיעדי התיירות הפופולריים ביותר בעיר, מדי שנה מבקרים במקום יותר משבע מיליון תיירים, זאת הסיבה שמומלץ לתכנן את הביקור במקום מראש, אם זה מבחינת כרטיסים או דרכי הגעה למקום, בעיקר אם אתם מגיעים לאזור בפעם הראשונה כדאי להכין את הטיול כדי שיהיה מוצלח עם זכרונות טובים

מחיר של כרטיס כניסה לקולוסיאום ברומא הוא 87 שקלים והוא כולל כניסה לקולוסיאום, כניסה לפורום הרומי וביקור בגבעת פלטין, המחיר והשילוב של האטרקציות זהו מחיר עבור רכישת כרטיסים באינטרנט.

הקוליסאום ברומא פתוח כל ימות השבוע החל מהשעה 8:30 עד 17:00 שימו לב יכולים להיות שינויים בשעות הפתיחה לכן מומלץ לבדוק בסמוך לביקור שלכם במקום האם משהו השתנה.

הקוליסאום ברומא נמצא בכתובת:  Piazza del Colosseo, 1, 00184 Roma RM, ניתן להגיע ממרכז העיר באמצעות מטרו קו , MEB MEB1 או באמצעות אוטובוס קו, 75, 85, או 117, התחבורה הציבורית ברומא היא מעולה ובכל עשר דקות מגיע אוטובוס.

Powered by GetYourGuide

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בקולוסיאום מתחילה כאן