קולוסיאום תחתית (Colosseum Underground)

סיור בשרידי המחתרת של רומא העתיקה המוצעת על ידי הקולוסיאום. הסיור מתחיל מהכניסה הראשית ויורד למפלס בו נלחמו גלדיאטורים.

זה מתחיל ממפלס הקרקע ומסתיים בקומה הראשונה. הסיור כולל סיפורים על איך הוא נבנה, מה יש מתחתיו, וחשוב מכך, איך מגיעים לשם מבלי להיתפס על ידי מאבטחים!

סיור התחתית של הקולוסיאום לוקח אותך דרך ארבע רמות שונות: קומת קרקע, קומה ראשונה, קומה שנייה וקומה שלישית.

הסיור בתחתית של הקולוסיאום לוקח אתכם דרך מבוך של מעברים וחדרים ששימשו בתקופת הרומאים לאחסון כלי נשק, סוסים וחיות אחרות. הסיור כולל גם סיפורים על גלדיאטורים וקרבותיהם העקובים מדם ברצפת הזירה.

הקולוסיאום שוחזר למצבו המקורי עם טכנולוגיות מודרניות כגון לייזרים, מכ"ם ומערכות מיפוי GPS. ישנם אזורים שעדיין אינם נגישים מכיוון שהם מסוכנים או לא יציבים מדי לביקור ולכן הם הושארו כפי שנמצאו לפני למעלה מאלפיים שנה.

התחתית של הקולוסיאום נבנתה כדי לספק נתיב מילוט עבור אורחי VIP במקרה של שריפה או חירום אחר. מערכת מנהרות זו קיימת מאז בניית האמפיתיאטרון בשנת 80 לספירה. הוא נבנה כדי למנוע כל נזק פוטנציאלי משריפות, כמו גם כדי לשמור על בטיחות האנשים במהלך התפרעויות ואירועים לא נעימים אחרים.

הקולוסיאום המחתרתי שימש למשחקי גלדיאטורים, אך גם אירח סוגים רבים ושונים של בידור כולל מופעי אופרה, קונצרטים ואפילו מחזות של שייקספיר.

הקולוסיאום ברומא הוא ציון דרך ענק ואייקוני שקיים כבר כמעט 2,000 שנה. הוא נבנה במשך תקופה של כ-20 שנה על ידי הקיסר אספסיאנוס ובנו טיטוס.

הקולוסיאום מפורסם בקרבות הגלדיאטורים שלו, אבל יש עוד הרבה דברים מעניינים שתוכלו ללמוד על האנדרטה אם תעשו סיור בחלל התת-קרקעי. בחלל התת-קרקעי תמצאו חורבות רומיות עתיקות, כולל שרידי אמפיתיאטרון ואמה.

מה יש מתחת לקולוסיאום ברומא? הרבה!

השטח התת-קרקעי של הקולוסיאום הוא פרויקט לא גמור וננטש לפני השלמתו. הוא שימש כמחצבה לחומרי בניין וכמקלט לתקיפות אוויר במהלך מלחמת העולם השנייה.

השטח התת-קרקעי של הקולוסיאום הושלם על ידי הקיסר אספסיאנוס, ששלט משנת 69 לספירה עד 79 לספירה, ובנו טיטוס, ששלט משנת 79 לספירה עד 81 לספירה. באזור התת-קרקעי היו מספר סוגים שונים של תאים לגלדיאטורים,

הקולוסיאום הוא אחד מציוני הדרך המפורסמים ביותר ברומא. זה ידוע במשחקי הגלדיאטורים שלו ובשימוש של הציוויליזציה הרומית בבידור ציבורי.

הקולוסיאום נבנה מעל חלל תת קרקעי גדול, ששימש כזירה לקרבות גלדיאטורים. כאשר נבנה לראשונה, חלל תת קרקעי זה שימש כשטחי אחסון והכנת מזון.

מה שנמצא מתחת לקולוסיאום הוא חלל תת קרקעי שהתגלה על ידי ארכיאולוגים לאורך זמן. אזור תת קרקעי זה נחקר מאז 1874 וכעת הוא פתוח לקבוצות סיורים בשעות היום.

Powered by GetYourGuide

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בקולוסיאום מתחילה כאן