הקומות של הקולוסיאום – הסבר על כל קומה וקומה

הנה, הקולוסיאום! הממלכה העתיקה שבה גלדיאטורים אמיצים דו קרב וחיות פרא שאגו. הפלא האדריכלי המרשים הזה, הספוג במאות שנים של היסטוריה, החזיק מזה זמן רב סקרנות רבת עוצמה למטיילים ברחבי העולם.

כאשר אנו יוצאים למסע וירטואלי זה בין רצפות הסמל הנצחי הזה של רומא, זה מרגיש כאילו פתחנו קפסולת זמן המהדהדת בסיפורי גבורה, אימה ופאר שאין שני לו. מורכב ומרקיע שחקים, כל רמה של הקולוסיאום היא עדות לחוצפתה של האימפריה הרומית ונושאת סיפור ששווה לפענח. האם אתם מוכנים להתעמק בסודות הקבורים עמוק בתוך החומות העתיקות הללו?

קומת קרקע

הקולוסיאום המלכותי, מבנה איקוני המסמל את גדולתה של רומא ואת חשיבותה ההיסטורית, מתחיל את הפלא האדריכלי שלו בקומת הקרקע. שם נרדף לשער מסביר פנים לשכבות הגדולות של ההיסטוריה, קומת הקרקע חושפת את הסיפורים הראשונים של הקולוסיאום המפואר.

אתה מופתע מיד מקשתות האבן העצומות או הקשתות היוצרות את הכניסה; אלה שימשו לפיזור הפגנות במהלך אירועים הומים והתקהלויות. יתר על כן, קומת הקרקע הייתה המעבר הראשי לצופים, מה שהופך אותה למרכז של פעילויות שוקקות ואינטראקציות מרתקות.

פריסה וארכיטקטורה

פריסת קומת הקרקע מציגה יצירת מופת אדריכלית. קירות מעוגלים וקשתות מקושרות היו לא רק תצוגות מפוארות של אומנות רומאית, אלא אלמנטים חיוניים בפונקציונליות הכוללת של הקולוסיאום. הקשתות התומכות, העשויות אבן גיר טרוורטין, הבטיחו את יציבותו וחוסנו של אמפיתיאטרון מסיבי זה.

אטרקציות עיקריות

קומת הקרקע, ששוחזרה כעת חלקית לתפארתה המקורית, מציעה למבקרים הצצה אל העבר. אטרקציה מרכזית אחת היא צלב הגינוי, הממוקם בכניסה לזירה. הוא מסמל את הנצחתם של מרטירים נוצרים, במיוחד מחווה לנוצרים השונים שהוצאו להורג באמפיתיאטרון זה ממש. מעבר לסמל הדתי, הצופים יכולים לדמיין את הרצפה החולית המקורית של ההיכל הודות לחלק החשוף בקומת הקרקע.

באמצעות תערובת מסקרנת של אנקדוטות, ארכיטקטורה, דת והיסטוריה, קומת הקרקע מכינה את הקרקע להמשך המסע דרך הקולוסיאום. מסע שנפרש שכבה אחר שכבה, כל אחת מרתקת יותר מקודמתה.

רמת הזירה

קומת הזירה של הקולוסיאום, סמל איקוני של האימפריה הרומית, מילאה תפקיד מרכזי במחזות ההיסטוריים שהועלו בין כתליו. במה מרכזית זו, הממוקמת בלב האנדרטה, הייתה המקום בו נפרש לב החוויה של הצופה, ואירחה מגוון מופעים שהציגו לראווה את הפאר האימפריאלי והתחכום התרבותי של רומא העתיקה.

משמעות רמת הזירה

ממוקם בקומת הקרקע, למפלס הזירה הייתה חשיבות רבה בתקופה הרומית. כאן הוצעד כוחם של הגלדיאטורים, אומץ ליבם של הציידים נבחן, והציבור השתעשע בקרבות ים מדומים מורכבים. מחזות פומביים אלה, שנועדו להציג את כוחה ועושרה האולטימטיביים של רומא, סיפקו בעת ובעונה אחת פלטפורמה לאוכלוסייה לחזות ממקור ראשון בכוח, באומץ ובמיומנות של הגלדיאטורים הנערצים של האימפריה.

אירועי גלדיאטורים בזירה

קרבות הגלדיאטורים שהתרחשו בזירת הקולוסיאום הם בין הדימויים המוכרים ביותר מהעת העתיקה. קרבות אלה, בתחילה טקסי קבורה, התפתחו לצורה מועדפת של בידור ציבורי. מפגשים אלה, ששבו את לב הקהל עם תחרויות אינטנסיביות בין לוחמים מאומנים היטב, סיפקו מחזה של דרמות לחיים ולמוות. מהאופוריה של הניצחון ועד התבוסה הטרגית, רמת הזירה של הקולוסיאום העידה על כל זה, מה שהפך אותו למאפיין מגדיר של זהות הקולוסיאום.

רמת הזירה מגלמת אפוא את מהותו של הקולוסיאום ואת תפקידו האינטגרלי בחברה הרומית. תיירים המבקרים ברומא כיום ממשיכים להתפעל מהפאר ההיסטורי של רמה מבנית זו, ולוכדים את העוצמה וההתרגשות של העבר באמצעות ביקוריהם.

היפוגאום

בלב הקולוסיאום שוכן מבוך של מעברים תת קרקעיים המכונה היפוגאום. רשת סבוכה זו הייתה פעם מרכז הפעילות השוקק של המשקפיים הגדולים שנערכו בקומה העליונה. ההיפוגאום, מילה יוונית שמשמעותה "תת קרקעית" או "תת קרקעית", היא אלמנט באדריכלות הרומית המספק לנו הבנה דקדקנית יותר של תקופה היסטורית זו.

ההיפוגאום כלל שתי רמות עיקריות, שתוכננו תוך מחשבה על מעשיות ויעילות. מנגנוני חוט וגלגלת, שהופעלו על ידי עבדים או בעלי חיים רומאים חסונים, שימשו כמעליות להובלת גלדיאטורים, חיות פרא ותפאורות במה משוכללות ישירות לזירה. הישג טכנולוגי זה הוסיף אלמנט של הפתעה ותיאטרון לתחרויות הגלדיאטורים ולמחזות פומביים אחרים.

תעלומת ההיפוגאום

אפילו היום, ההיפוגאום טומן בחובו אווירה של מסתורין. למרות מאות שנים של חיפושים, ישנם עדיין חדרים ומעברים שלא נחקרו במבנה דמוי מבוך זה. הרשת המחתרתית הוסיפה רובד של מעשיות ויעילות לפאר אירועי הקולוסיאום, וניתן לראות בה עדות לכושר ההמצאה והתכנון המתוחכם של הרומי. מחקרים וחפירות ארכיאולוגיים שנערכו לאחרונה ממשיכים לשפוך אור על תפקידיו וסודותיו של ההיפוגאום.

ההיפוגאום הוא אכן קטע מרתק בהיסטוריה של הקולוסיאום. לחוות סיור בהיפוגאום זה להתעמק מתחת לפני השטח ולגלות כיצד החלקים הנעים הרבים של החברה הרומית התאחדו כדי ליצור את המופעים המרהיבים שהפכו את הקולוסיאום לאגדי. בין אם אתם מגינים על עצמכם מפני שמש הקיץ של רומא עם כובע או מטריה, כמו שהצופים עשו פעם ברמות העליונות, חקר ההיפוגאום הוא מסע אחורה בזמן, אל הלב הפועם של רומא העתיקה.

רמת גלריה

קומת הגלריה של הקולוסיאום, הממוקמת מעל הקרקע והזירה המרכזית, מילאה תפקיד משמעותי במבנה הכולל ובפונקציונליות של האמפיתיאטרון הגדול הזה. כאזור ציבורי נפוץ בקולוסיאום, רמה זו ייצגה היררכיה חברתית והציעה נקודות מבט שונות על האירועים להלן.

תפקיד בקולוסיאום

קומת הגלריה מרוהטת בשורות מושבים, והציעה אזורי צפייה משמעותיים לצופים. השכבות הגבוהות ביותר אוכלסו בדרך כלל על ידי המעמדות החברתיים הנמוכים. הקהל העצום שהתאסף במפלס זה כדי לחזות במשחקים הציג לראווה את גדולתה של הציוויליזציה הרומית ואת יכולתה לנהל התקהלויות גדולות ביעילות.

נקודת מבט מעמדית

לעתים קרובות מוזנח לטובת הזירה או ההיפוגאום, קומת הגלריה משמשת תזכורת נוקבת להיררכיות החברתיות הנוקשות ששלטו ברומא העתיקה. בדיוק כפי שקומת הקרקע אכלסה את הסנאטורים ונכבדים חשובים, קומת הגלריה הייתה מיועדת לאזרחים מן השורה. בעיקרו של דבר, מעמדכם החברתי הכתיב את נקודת התצפית שלכם בקולוסיאום. סידור ישיבה מרובד זה מעניק פן חברתי ייחודי לסיור ברמת הגלריה.

הגלריות העליונות של הקולוסיאום עדיין פתוחות לצפייה ציבורית, ומציעות למבקרים הצצה לדינמיקה החברתית הרומית. למרות שהספסלים שהחזיקו בעבר את הקהל התדרדרו מזמן, הנוף הנשקף ממפלס הגלריה נותר גולת הכותרת המרגשת, הנותנת תחושה של קנה המידה והפאר של האירועים שהתרחשו בלב הקולוסיאום. לבסוף, כפי שהוזכר בסעיף הבא 'המפלסים העליונים', רק חלקים מסוימים של המפלסים העליונים היו פתוחים לציבור, מה שאישר את הבלעדיות שהקולוסיאום ייצג.

מפלסים עליונים

גדולתו של הקולוסיאום משתקפת באמת במפלסים העליונים שלו, שעוצמתם האדריכלית הותירה היסטוריונים ואדריכלים ביראת כבוד במשך מאות שנים. קטעים אלה הם עדות להתקדמות ההנדסה הרומית ולהבנתם המתוחכמת באקוסטיקה ובשליטה בהפגנות.

התשתית תוכננה בעיקר עבור הצופים. הוא כלל מערכת רחבת ידיים של מדרגות, מסדרונות וסידורי ישיבה ששולבו במיומנות במסגרת המבנה. בניגוד למושבי האליטה שמתחת, השכבות הגבוהות הללו נכבשו בעיקר על ידי הציבור הרחב, מה שהעניק להם מבט ממעוף הציפור על המחזה שמתחת.

מצוינות אדריכלית

אחד המרכיבים העיקריים המגדירים את המפלסים העליונים הוא הגאונות הצרופה של בנייתם. הרומאים השתמשו במערכת מתוחכמת של קמרונות וקשתות, והבטיחו יציבות למרות השיפוע התלול. יתר על כן, המושבים עשויים אבן סיפקו עמידות ונוחות לצופים.

גישה ותקנות

המפלסים העליונים של הקולוסיאום היו מוסדרים בקפידה, וקבעו תיחום ברור במונחים של היררכיה חברתית. הקומה העליונה, הידועה בשם "maenianum secundum in legneis", הייתה שמורה לנשים ולעבדים מהמעמד הנמוך. עם זאת, למרות מיקומם רב הקומות, חלקים אלה סיפקו נוף פנורמי שאין שני לו של קו הרקיע של רומא.

בקטעים הבאים, נערוך חקירה מפורטת של כל אחד מהמפלסים הנפרדים הללו – קומת הקרקע, הזירה וההיפוגאום – עד לקומת הגלריה והלאה. מה שנמצא בתוך קירות אבן חול אלה בטוח לרתק ולעורר השראה כאשר אנו נוסעים דרך השכבות של ההיסטוריה הרומית העתיקה.

קולוסיאום קומה 1

כאשר נכנסים דרך השערים אל הקולוסיאום, הקומה הראשונה מחכה להתעמק כל מבקר לתוך שכבות עשירות של ההיסטוריה הרומית. הקומה הראשונה, שתוכננה במלכותיות עם אבן טרוורטין, הכילה במקור 80 כניסות מקושתות, מה שאיפשר גישה נוחה לגודל של צופים. מעניין לציין שכל אחת מהכניסות הללו נשאה מספר רומי מסוים, המשקף את היופי והדיוק של העיצוב האדריכלי הרומי.

סידורי ישיבה ומתקני נוחות

הרמה הראשונה הייתה שמורה לאצילים רומיים ולפקידים בכירים, ושיקפה את אופייה המרובד של החברה הרומית. עם סידורי ישיבה המושפעים במידה רבה מהמבנים החברתיים הרווחים, כל מגזר בקומה הראשונה מתאים לחלוקה מעמדית ספציפית. השירותים ברמה זו היו אפוא ברמה הגבוהה ביותר כדי להתאים את האליטה החברתית של רומא.

משמעות היסטורית

המשמעות ההיסטורית של הקומה הראשונה של הקולוסיאום היא עמוקה. לא רק שהצופים נהנו מקרבות הגלדיאטורים מלאי האדרנלין וקרבות הים המדומים, הם גם נדהמו מהמחזה הרומי המפואר. בנפרד מהאירועים שנערכו בזירה, הוא שימש גם כסמל אדריכלי מונומנטלי, המשקף את כוחה ועוצמתה של האימפריה הרומית. הקשתות המלכותיות והכניסות המפוארות של הקומה הראשונה נותרו כיום סמל רב עוצמה של התקופות שחלפו ברומא. לקראת חקר רמת הגלריה, תוכלו לקבל מבט מקרוב על ההיררכיה החברתית והחלוקה המעמדית בין הצופים.

קולוסיאום קומה 2

הקומה השנייה של הקולוסיאום מציגה מיזוג יוצא דופן של עיצוב פרגמטי ומשמעות אמנותית. מבחינה אדריכלית, מפלס זה שומר על המוטיב הרומי, ומשקף אלמנטים מבניים הרווחים בקומת הקרקע ובמפלס הראשון. עם זאת, הוא מציג תכונות ייחודיות שגורמות לו להתבלט. הפריסה כללה בעיקר סידור ישיבה מתוכנן בקפידה, המותאם הן לנוחות והן לראווה.

קומה זו, המעוטרת בשילוב של תרבות ואסתטיקה, עוטרה בפסלים בלתי ניתנים לחיקוי ובציורי קיר שובי לב. זה היה ביתם של כמה צורות אמנות בולטות של תקופת התקופה של רומא, סימן את היכולת האמנותית של העיר.

אלמנטים אדריכליים ועיצוביים

בהבחנה במאפיינים האדריכליים, ראוי להדגיש את האופי המשמר של העיצוב החזק של הקומה השנייה. הקשתות, הפילסטרים ופרטי הבנייה המוקפדים שלה עומדים כדוגמאות מובהקות לאדריכלות הרומית. ואכן, מבנה הקומה השנייה עונה על צרכים פונקציונליים מבלי להתפשר על אסתטיקה. הקשתות המקומרות ועבודות האבן המרהיבות ממשיכות לעורר יראת כבוד בקרב המבקרים.

משמעות תרבותית ואמנותית

בנוף התרבותי, הקומה השנייה מדברת באופן מהדהד על המורשת העשירה של רומא. המבקרים כיום עדיין יכולים לחזות בשרידי ציורי קיר חיים ועיטורי טיח עדינים, המעניקים הצצה למחזה יוצא הדופן שהיה פעם הקולוסיאום. בהליכה במסדרונות הקומה השנייה, אפשר כמעט לשמוע את הד החגיגות שחלפו, את תרועות הקהל, ולהתחקות אחר ההתפתחות האמנותית המוטבעת על כל קיר.

הקומה השנייה, המשקיפה באופן מבשר רעות על הזירה של קומת הקרקע, כפי שתואר קודם לכן, סיפקה נקודת מבט אסטרטגית גבוהה לאליטה החברתית של רומא. בביקור בקולוסיאום כיום, מתגלה באופן מוחשי שכבה מרתקת זו של היררכיה חברתית ושסעים מעמדיים, המספרת סיפור נצחי על הוד ופאר הציוויליזציה הרומית.

קולוסיאום קומה 3

הקומה השלישית של הקולוסיאום המרהיב מציגה חקירה מסקרנת לתוך ההיסטוריה של הפלא האדריכלי הנודע הזה. בניגוד לקומות התחתונות הפועמות בהדי מופעי העבר, הקומה השלישית מעידה על ההבנה האסטרטגית של האדריכלים הרומיים, ועל האופן שבו הצליחו להכיל אלפי צופים בצורה חלקה.

אירועים ופונקציות היסטוריות

הקומה השלישית אוכלסה על ידי אזרחים רומיים רגילים שישבו בדרך כלל על פי ההיררכיה החברתית שלהם. באופן מפתיע, למרות היותו רחוק יותר מהמחזה, זו הייתה נקודת תצפית לחזות בגדולת האירועים. אלה כללו קרבות גלדיאטורים, ציד חיות אקזוטיות והוצאות פומביות להורג. הרמה השלישית מכילה אינספור סיפורים הממתינים להתגלות על ידי המבקר הסקרן.

מאמצי שימור ופרויקטים לשיקום

במשך מאות שנים, הקולוסיאום, במיוחד הקומות הגבוהות יותר כמו הקומה השלישית, התמודד עם הידרדרות חמורה עקב אסונות טבע וביזה אנושית. עם זאת, משרד התרבות של איטליה הכיר בערך ההיסטורי ויזם פרויקטים ראויים לשבח לשימור ושחזור. מאמצים אלה השקיעו מיליוני שקלים חדשים כדי להביא ליציבות המבנה ולהעצים את חוויית המבקרים בקומה השלישית.

המסע מעורר ההשראה עד לקומה השלישית של הקולוסיאום מציג נוף פנורמי לא רק של פנים האמפיתיאטרון, אלא גם של קו הרקיע המהפנט של רומא. בסיור הקרוב בקומה הרביעית, נעמיק בנופים חסרי תקדים אלה ובהיסטוריה העשירה שהם מדברים עליה בשקט.

קולוסיאום קומה 4

הקומה הרביעית של הקולוסיאום, הניצבת גבוה להפליא מעל הפאר של המפלסים התחתונים, היא תערוכה מסקרנת של גאונות אדריכלית רומית. הוא מהווה עדות לפלא ההנדסי של האימפריה הרומית, למרות פגעי הזמן, ושומר על יופי שמימי שמקסים מבקרים מכל רחבי העולם.

רמה ייחודית עם תכונות ייחודיות

רמה זו, ששימשה בעבר כמאורה לגברים ולנשים המהוללים של רומא, מציגה שילוב של עתיקות מעוררת השתאות ופונקציונליות גאונית. בתצפית מזדמנת, זה אולי נראה דומה לרמות האחרות, אבל חקירה אינטנסיבית יותר חושפת עולם של תכונות ייחודיות. כאן עבודות אבן מעודנות פוגשות קשתות מורכבות; עדות ליכולות המדהימות של מהנדסים עתיקים.

נקודת התצפית הגדולה

הקומה הרביעית היא בעלת חשיבות מיוחדת בשל מיקומה המתנשא, ומציעה נוף פנורמי מלכותי של עיר הנצח. המחזה של רומא נפרש לנגד עינינו בפנורמה עוצרת נשימה המשלבת בהרמוניה את העתיק עם המודרני, תזכורת לעבר המפואר של העיר ולהווה הדינמי שלה.

לאורך שבילי המבוך של הקומה הרביעית, נדמה שהדי העבר מהדהדים, ומתמזגים באופן מסקרן עם עקבותיהם של המבקרים בהווה. כאשר אתה מסתובב לאורך המסדרונות ההיסטוריים האלה, אתה עשוי להרגיש חיבור נוקב עם הצופים שנעלמו זה מכבר של קרבות גלדיאטורים מרגשים, נותן לך חזון מרתק של רומא בשיא כוחה, הנשקף מן הקומה הרביעית של הקולוסיאום.

12 קומות לקולוסיאום רומא

ביקור בקולוסיאום ברומא הוא חוויה מעוררת יראת כבוד. כל קומה חושפת רובד אחר של היסטוריה ומורשת. הגעה למפלס העליון כמוה כטיפוס בסולם היסטורי, וכאן אנו מסיימים את סיורנו. עכשיו, בואו נצא למסע ממריץ דרך שתים עשרה הקומות המובילות לקולוסיאום ברומא.

קומות אלה סיפקו נקודות מבט מגוונות למשקפיים שונים עבור הקהל. בין העובדות הפחות ידועות, מרתק לגלות כי במקור, המבנה התפאר במערכת קומות רבה יותר. עם זאת, רובם נותרים מוסתרים או מוגבלים משיקולי בטיחות או מצב ההרס והריקבון שלהם. לפיכך, הקולוסיאום שאתם רואים היום הוא גרסה מתומצתת של המקור.

עבודות הארכיאולוגיה והשחזור המתמשכות בקולוסיאום ממשיכות לחשוף אזורים שלא היו נגישים בעבר. זה נותן אווירה של מסתורין לאנדרטה, עוד יותר מסקרן את המבקרים. למרות אלפי שנים שחלפו מאז בנייתו, פלא ההנדסה הרומית ממשיך להיחשף ולהיות מוערך. מכיוון שהיא לא רק התגלמות של תעוזה אדריכלית אלא גם עדות לאבולוציה ההיסטורית של עיר הנצח, חקר הקולוסיאום ובמיוחד רצפתו שובה לב להפליא.

סקירת רצפות הקולוסיאום יכולה להיות משימה מאתגרת מבחינה פיזית, אך היא מתגמלת באותה מידה במונחים של ערך היסטורי והעשרה תרבותית. כל קומה מגלמת פיסה ייחודית מההיסטוריה הרומית, ומספקת תובנות לא רק על האדריכלות והבידור של התקופה, אלא גם שופכת אור על ההיררכיה החברתית ועל המבנים המעמדיים. תנו לשכבות ולמפלסים של האמפיתיאטרון המרהיב הזה לקחת אתכם למסע אחורה בזמן אבולוציוני.

סידור ישיבה בקומת גלריית הקולוסיאום

בטבלה זו אנו מציגים מידע מפורט על סידור הישיבה בקומת הגלריה של הקולוסיאום, המציג את ההיררכיה החברתית של התקופה.

עמדות מעמדיות חברתיות כוללות מבט על הזירה
סנטורים שכבות תחתונות בקרבת הזירה מושבי שיש נוחים, שם חקוק, הנוף הטוב ביותר ישיר וללא הפרעה
רכיבה על סוסים (אבירים) דרגות ביניים מושבי ספסל עץ, קרובים יחסית לאקשן נוף טוב, מעט זוויתי
פלביאנים (רומאים פשוטים) שכבות גבוהות יותר ספסלי עץ, מקומות ישיבה צפופים נקודת תצפית דיסטלית, גבוהה יותר
עבדים ונשים שכבות עליונות / גלריות חדר עמידה, מרחב צר הכי רחוק, סקירה כללית של הזירה

שאלות נפוצות

התעמקו במבנה המרתק של הקולוסיאום על ידי חקירת השאלות הנפוצות האלה על כל קומה וקומה.

 • מה היה תפקידו העיקרי של ההיפוגאום?
  ההיפוגאום, או המפלס התת-קרקעי של הקולוסיאום, היה מערכת מתוכננת להפליא של מעברים, כלובים ומעליות ששימשו לאחסון בעלי חיים ולוחמים, כמו גם תפאורה ואביזרי במה. זה איפשר תנועה בלתי נראית מתחת לפני השטח של הזירה והוסיף אלמנט של הפתעה למשקפיים.
 • מה ייחד את סידור הישיבה בקומת הגלריה?
  קומת הגלריה תוכננה במיוחד על מנת לספק נראות אופטימלית של רצפת הזירה עבור היושבים בה. עם זאת, סידור הישיבה שיקף היררכיה חברתית ברורה, שכן הוא נועד למעמדות הנמוכים של החברה הרומית, כולל עבדים ונשים. המושבים היו עשויים לעתים קרובות מעץ, בניגוד לספסלי האבן של הצופים בעלי המעמד הגבוה יותר.
 • לאיזו קומה של הקולוסיאום היה הנוף הטוב ביותר?
  באופן מסורתי, הקומה הרביעית הציעה את הנוף הפנורמי ביותר של הזירה והנוף העירוני שמעבר. עם זאת, הוא היה גם הרחוק ביותר מהמחזה ויועד בעיקר למעמד החברתי הרומי הנמוך ביותר: הפלבאים.
 • כמה קומות היו בקולוסיאום המקורי?
  הקולוסיאום המקורי, שהושלם בסביבות שנת 80 לספירה, כלל ארבע קומות עיקריות. עם זאת, לעתים קרובות מתייחסים למבנה כבעל 'שתים עשרה קומות', הכולל תת-מפלסים ומבנים נוספים שלא היו בתחילה חלק מהבנייה המקורית.
 • אילו אירועים התרחשו ברמת הזירה?
  קומת הארנה הייתה לב הקולוסיאום, שם התקיימו קרבות גלדיאטורים, הופעות תיאטרליות וספקטקלים ציבוריים מורכבים. זה היה משטח עצום ושטוח מכוסה חול כדי לספוג את דמם של הלוחמים.
 • אילו חלקים של הקולוסיאום אינם נגישים לציבור כיום?
  נכון לעכשיו, אזורים מסוימים בקולוסיאום סגורים למאמצי שימור או מכיוון שהם אינם בטוחים למבקרים. זה כולל חלקים מסוימים של המפלס התת-קרקעי או היפוגאום וכמה אזורים במפלסים העליונים.

יתרונות הבנת רצפות הקולוסיאום

היתרונות של התעמקות בהיסטוריה העשירה ובמורכבות האדריכלית של רצפות הקולוסיאום הם רבים. הנה כמה יתרונות בולטים:

 • תובנה היסטורית: רכישת ידע על כל קומה מסייעת לתמצת את פלאי העולם העתיק, ומציעה הצצה בלעדית לעברה של רומא.
 • הבנת האדריכלות: לימוד העיצוב המורכב של כל רמה מביא להבנה טובה יותר של ההתקדמות האדריכלית ממפלס הקרקע לפסגות העליונות.
 • הערכת אמנות: הפריסה המפורטת, הגילופים ויצירות האמנות בקומות השונות מדברים על עוצמתה האמנותית של רומא ומגבירים את ההערכה האמנותית של האדם.
 • משפר את החקירה: הבנת הרצפות יכולה להפוך את הביקור שלך למעניין ואינפורמטיבי יותר, ולהבטיח שלא תחמיץ אף פיצ'ר.
 • הכנה לביקור: אם אתם מתכננים לבקר בקולוסיאום, מידע רקע חשוב זה יספק חוויה תובנה ומוכנה יותר.
 • הבנה היסטורית משופרת: לכל קומה מצורף סיפור ייחודי – הבנת שכבות היסטוריה אלה יכולה לשפר את ההבנה הכוללת של החברה הרומית העתיקה.
Powered by GetYourGuide

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בקולוסיאום מתחילה כאן